Endermologia — oczekiwania kontra rzeczywistość

endermologia oczekiwania kontra rzeczywistość

W poniższym artykule wziąłem pod lupę oczekiwania względem endermologii i zestawiłem je z rzeczywistością. Zanim wybierzesz się na zabieg: koniecznie przeczytaj 😉.

Oczekiwania a rzeczywistość

Zauważyłem, że wiele pacjentek ma wygórowane oczekiwania względem endermologii. Wnioskuję to zarówno po osobistych rozmowach ze znajomymi, jak i surfując po różnego rodzaju forach internetowych o zdrowiu i urodzie. Mnóstwo osób podchodzi do zabiegu z nadzieją, że już po jednej sesji opuszczą salon kosmetyczny z ciałem bogini i całkowicie zrelaksowanym umysłem. Rzeczywistość często jest, niestety, nieco odmienna.

Poniżej zestawiłem ze sobą kilka najpopularniejszych pozytywów płynących z endermologii i sprawdziłem, czy oczekiwania pacjentek mają cokolwiek wspólnego z rzeczywistością.

Pozytyw 1: likwidacja tłuszczu?

Oczekiwania: “jeśli pójdę na endermologię, to na pewno schudnę!”.

Rzeczywistość: endermologia może wpływać na redukcję tłuszczu w pewnym (minimalnym) stopniu, ale nie jest to jej główny cel ani nie jest to też najskuteczniejsza metoda. Ale, ale, przecież niejednokrotnie wspominałem na swoim blogu o przyspieszeniu metabolizmu. To fakt, ale bez odpowiedniej diety oraz aktywności fizycznej sam zabieg nie sprawi, że będziesz miała idealnie, szczupłe ciało.

Pozytyw 2: niwelowanie cellulitu?

Oczekiwania: “chcę, aby mój cellulit całkowicie zniknął!”.

Rzeczywistość: skuteczność endermologii w redukcji cellulitu jest różna. U niektórych pacjentek można zaobserwować spore zmniejszenie widoczności cellulitu, podczas gdy u innych efekty mogą być ledwo zauważalne. Powstawaniu cellulitu sprzyja niezdrowa dieta, brak aktywności fizycznej, palenie papierosów, nadmiar stresu, hormonalne zmiany czy nadwaga. Jeśli prowadzisz taki styl życia, endermologia niestety będzie mało skuteczna.

Pozytyw 3: poprawa krążenia krwi?

Oczekiwania: “w końcu uda mi się pozbyć problemów z krążeniem!”.

Rzeczywistość: faktycznie, endermologia może przyczynić się do poprawy krążenia krwi w obszarach poddanych zabiegowi. Muszę jednak nadmienić, że endermologia nie jest metodą leczenia chorób układu krążenia, a stanowi jedynie procedurę kosmetyczną. Choroby układu krążenia, takie jak nadciśnienie tętnicze, miażdżyca czy zakrzepica, są poważnymi stanami medycznymi i wymagają konsultacji lekarskiej. Sam zabieg niewiele tu zdziała.

Pozytyw 4: zdrowie układu limfatycznego?

Oczekiwania: “czas pozbyć się problemów ze strony układu limfatycznego!”.

Rzeczywistość: endermologia może mieć pozytywny wpływ na układ limfatyczny. To z kolei może przyczynić się do skuteczniejszego usuwania toksyn, nadmiaru płynów oraz innych szkodliwych substancji. Nie może ona jednak zastąpić regularnej aktywności fizycznej, zdrowej diety oraz picia odpowiednich ilości wody. W przypadku problemów z układem limfatycznym radzę udać się do lekarza, a dopiero w następnej kolejności na zabiegi kosmetyczne.

Pozytyw 5: całkowite odstresowanie?

Oczekiwania: “nareszcie oczyszczę swój umysł i się odstresuję!”.

Rzeczywistość: endermologia jest świetna, jeśli chodzi o zwalczanie stresu. Zabieg jest relaksujący (tylko niewielu uskarża się na dyskomfort) i łatwo oczyścisz podczas niego swój umysł. Każdy z nas ma jednak inną psychikę, dlatego zabieg na jednego zadziała lepiej, a na drugiego gorzej. I choć endermologia może odprężać, to nie jest to główne jej przeznaczenie ani cel terapeutyczny.

Kiedy zauważę efekty endermologii?

Wbrew powszechnemu przeświadczeniu, efekty płynące z endermologii nie pojawiają się już po pierwszej sesji. Zanim ocenisz rezultaty i wpływ zabiegu na Twoje własne ciało, powinnaś skorzystać z niego od 6 do 10 razy. To jednak nie wszystko: aby utrzymać efekty endermologii, zaleca się regularne sesje utrzymujące. Unikając terapii, efekty prędzej czy później zaczną zanikać.

Jak długo utrzymują się efekty endermologii?

Jak już możesz wywnioskować: efekty będą utrzymywać się tak długo, jak długo będziesz uczęszczać na sesje utrzymujące. Sporo do powiedzenia ma zachowanie zdrowego stylu życia, czyli między innymi dieta i regularna aktywność fizyczna. Prawdę mówiąc: wszystkie powyższe 5 pozytywów będzie praktycznie niezauważalne, jeśli w parze z uczęszczaniem na zabieg będzie szedł niezdrowy styl życia.

Oczekiwania a rzeczywistość w pigułce

Jak widzisz, choć endermologia może przyczynić się do redukcji cellulitu, poprawy wyglądu skóry czy modelowania sylwetki, to niczego nie gwarantuje. Ważne jest zrozumienie, że endermologia nie jest metodą leczenia chorób, tylko zabiegiem kosmetycznym. Jeśli występują u Ciebie problemy zdrowotne, skonsultuj się z lekarzem specjalistą.

Podsumowując: idź na endermologię, bo to naprawdę wartościowy zabieg. Jeśli poszukujesz metody na poprawę kondycji skóry i redukcję cellulitu, to powinnaś być zadowolona. Koniecznie jednak uzbrój się w realistyczne oczekiwania. Zawsze lepiej pozytywnie się zaskoczyć, niż negatywnie zawieść. Pozdrawiam 🙂.

Sprawdź też moje poprzednie artykuły:

Jak przygotować się do zabiegu endermologii?

Czy do SPA potrzebny jest specjalny strój?

Na czym polega masaż próżniowy i czy potrzebny jest strój?

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *