Czy do SPA potrzebny jest specjalny strój?

Strój do SPA

Wizyta w spa to świetna metoda na relaks i odprężenie. Przed wizytą w takim miejscu często pojawia się jednak rozterka: czy do spa potrzebny jest kombinezon? Niektóre miejsca wprost informują o wymogu noszenia specjalnego stroju (np. kostiumu kąpielowego). Z drugiej strony: ośrodek może dać w tej kwestii klientom wolną rękę — jednak w poniższym artykule udowodnię Ci, że tak czy inaczej warto mieć specjalne ubranie do zabiegów.

Czy w SPA wymagany jest strój? Popularne pytanie

Wymóg dotyczący stroju w kurorcie wypoczynkowym zależy od konkretnej placówki. W niektórych miejscach specjalny strój to wymóg i jest to opisywane wprost w panujących na danym terenie przepisach. Z drugiej strony wiele placówek SPA nie narzuca swoim klientom takiego obowiązku i pozostawia w tej kwestii wolny wybór.

Tak więc jeśli zastanawiasz się, czy w wybranym przez Ciebie SPA potrzebny jest specjalny strój — najlepiej będzie, jeśli skontaktujesz się bezpośrednio z recepcją. Czym innym jest jednak wymóg, a czym innym wygoda. Moim zdaniem warto zaopatrzyć się w tego typu kombinezon do zabiegów nawet wtedy, gdy nie jest to w danym miejscu obowiązkowe.

Kilka powodów, dlaczego specjalne ubranie Ci się przyda

Aby udowodnić Ci, że moje stanowisko nie jest jedynie zagrywką marketingową, przedstawię Ci teraz kilka powodów, dlaczego specjalne ubranie do SPA Ci się przyda.

1. Higiena osobista. Ośrodek wypoczynkowy to miejsce, które kojarzy się ze spokojem i… czystością. Często jednak jest to złudne wrażenie — zwłaszcza, gdy z miejsc wspólnych (takich jak basen czy jacuzzi) korzystają osoby, które nie mają na sobie założonego specjalnego stroju. Z powodów higienicznych powinnaś więc wyposażyć się w kombinezon który zakryje przynajmniej intymne części Twojego ciała.

2. To po prostu wygodne. Komfort zawsze jest kwestią indywidualną — ktoś może czuć się lepiej będąc całkowicie nago, a ktoś inny będąc ubranym w uniform. Specjalny strój może jednak zwiększyć wygodę podczas zabiegów w SPA (zwłaszcza tych bardziej specyficznych). Osobiście nie wyobrażam sobie uczestniczenia w wodnych i termalnych aktywnościach bez dobrze dopasowanego stroju.

3. A co z prywatnością? Jako przedstawiciel płci brzydkiej (dystans 🙂) wystarczy mi para kąpielówek i ręcznik, aby poczuć się w pełni komfortowo psychicznie. Z doświadczenia wiem jednak, że wiele kobiet obawia się wizyty w SPA właśnie z powodu obnażenia się przed wieloma obcymi osobami. Tutaj świetnie sprawdzi się kostium do masażu typu full-body, który zakryje nie tylko Twoje strefy intymne, ale też pozostałe części ciała.

Jak widzisz — istnieje całkiem sporo powodów, aby mieć dobry strój do zabiegów. Wymienię jednak jeszcze kilka argumentów, dlaczego nie powinnaś odkładać zakupu na później:

– kostiumy do masażu są tanie (a ich cena zaczyna się już od okolic 30 złotych netto),

– są też wielokrotnego użytku (wystarczy od czasu do czasu je wyprać),

– możesz podkreślić swoją osobowość (dzięki opcji stworzenia unikalnego stroju).

Na dodatek dobry strój do SPA ochroni Cię przed czynnikami zewnętrznymi (takimi jak silne promieniowanie słoneczne czy porywisty wiatr, przydatne szczególnie w ośrodkach na otwartym powietrzu) oraz polepszy Twoją prezentację (bo stroje do masażów po prostu wyglądają świetnie).

Aspekt marketingowy w strojach do SPA

Nie tylko osoby odwiedzające SPA powinny mieć swój własny strój, ale też ośrodki same w sobie. Ciekawym pomysłem na wykorzystanie kombinezonów przez SPA jest… marketing, a mianowicie:

Kreowanie ekskluzywnego wizerunku. Strój ze specjalnie nadrukowanym logo czy specyficznym krojem pomoże w identyfikacji wizualnej marki i doda wyjątkowej, prestiżowej atmosfery.

Poza tym — każda szanująca się placówka powinna mieć przygotowane specjalne stroje dla klientek, które zapomniały swojego własnego (lub też nie miały pojęcia, że warto go w ogóle mieć).

Jak wybrać idealne ubranie do SPA?

Nie zaskoczę Cię tutaj niczym szczególnym: przede wszystkim wybierz ubranie, które dobrze na Tobie leży i jest wygodne. Wybierasz się do SPA po to, aby się zrelaksować i odpocząć, a nie męczyć w zbyt ciasnym lub luźnym stroju. Szeroki wybór rożnego rodzaju kombinezonów znajdziesz pod tym linkiem: https://laspa.pl/oferta/.

W dalszej kolejności możesz zwrócić uwagę na atrakcyjną cenę (choć stroje do zabiegów są względnie tanie) oraz wykorzystany podczas produkcji materiał.

Czy do SPA potrzebny jest strój?

To, czy strój jest potrzebny, czy też nie, zależy wyłącznie od danej placówki SPA. Moim zdaniem warto jednak mieć specjalny kombinezon, ze względu na higienę osobistą, prywatność oraz (opcjonalnie) większą wygodę. Takie kostiumy są tanie, możesz ich używać wielokrotnie, dostępne są w wielu rozmiarach i po prostu prezentują się doskonale.

Pamiętaj, że celem Twojej wizyty w SPA jest odpoczynek, dlatego ostateczny wybór zostawiam Tobie. Pozdrawiam! 🙂

Przy okazji sprawdź też moje poprzednie wpisy:

Co zabrać do SPA? – czyli pakujemy naszą wypoczynkową torbę

Strój do endermologii – czy takie ubranie jest potrzebne podczas zabiegu?

Jak się odstresować w 5 minut (w tym: masaże, zabiegi)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *