Czy do SPA potrzebny jest specjalny strój?

Strój do SPA

Wizyta w spa to świetna metoda na relaks i odprężenie. Przed wizytą w takim miejscu często pojawia się jednak rozterka: czy do spa potrzebny jest kombinezon? Niektóre miejsca wprost informują o wymogu noszenia specjalnego stroju (np. kostiumu kąpielowego). Z drugiej strony: ośrodek może dać w tej kwestii klientom wolną rękę — jednak w poniższym artykule udowodnię Ci, że tak czy inaczej warto mieć specjalne ubranie do zabiegów.

Czy kolagen w tabletkach jest skuteczny?

Czy kolagen w tabletkach jest skuteczny?

Zastanawiasz się, czy kolagen w tabletkach jest skuteczny? Planujesz rozpocząć suplementację, ale towarzyszą Ci obawy? Poniżej omawiam kwestię kolagenu i odpowiadam na tytułowe pytanie. Czym jest kolagen i skąd się bierze? Kolagen jest produkowanym przez nasz organizm białkiem. Jego główną funkcją jest łączenie komórek, dlatego jest tak bardzo pożądany wśród osób, którym zależy na zdrowej […]

Mikrodermabrazja twarzy – czyli lepsza wersja peelingu

mikrodermabrazja twarzy

Mikrodermabrazja to nazwa, której po prostu nie da się wymówić prawidłowo przy pierwszym podejściu. Jest to jednak zabieg popularny, na który decyduje się całe mnóstwo pacjentek w gabinetach kosmetycznych. Na czym on polega? Jakie są rodzaje? Jakie przynosi efekty? Czy istnieją do niego przeciwwskazania? Wszystkie te kwestie omawiam poniżej.

Ile zarabia kosmetolog z własnym gabinetem?

ile zarabia kosmetolog z własnym gabinetem

Ostatnio coraz więcej osób z mojego najbliższego otoczenia stwierdza, że chce zostać kosmetologami. Niektórzy nawet rozwijają ten plan o własny gabinet. Najczęściej w ich głowach rodzi się pytanie: ile zarabia kosmetolog z własnym gabinetem? Cóż, nie jest to pytanie, na które można odpowiedzieć A lub B, jednak postaram się jak najszerzej opisać problem zarobków kosmetologów z własnym salonem.

Dermapen – jak działa nakłuwanie skóry mikroigłami?

Dermapen - mezoterapia mikroigłowa

Dermapen to zabieg, który budzi dość skrajne emocje. Z jednej strony jego efekty są naprawdę zadowalające, z drugiej jednak – wielu osobom staje włos na głowie na samą myśl o nim. Czy nakłuwanie skóry mikroigłami rzeczywiście jest tak straszne, jak je malują? Na wszystkie najważniejsze pytania dotyczące dermapenu postarałem się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Salon kosmetyczny – w jakie akcesoria opłaca się inwestować?

Salon kosmetyczny, w jakie akcesoria inwestować?

Dziś artykuł na temat tego, w jaki sprzęt opłaca się inwestować w salonie kosmetycznym. Jeśli niedawno otworzyłaś/eś swój własny gabinet (lub też dopiero masz taki plan), to ten wpis jest przeznaczony specjalnie dla Ciebie. Zapraszam 🙂

Jak szybko schudnąć z twarzy? Zabiegi czy dieta?

Jak szybko schudnąć z twarzy?

Nadmiar tłuszczu na twarzy (czyli wizytówce człowieka) nie wygląda dobrze. Zabiegi? Dieta? Sport? Wiele osób zastanawia się, jak szybko schudnąć z twarzy. Poniżej przedstawiam ten problem i mówię wprost, co musisz zrobić, abyś w końcu mogła cieszyć się smukłą sylwetką.