Jak szybko schudnąć z twarzy? Zabiegi czy dieta?

Jak szybko schudnąć z twarzy?

Nadmiar tłuszczu na twarzy (czyli wizytówce człowieka) nie wygląda dobrze. Zabiegi? Dieta? Sport? Wiele osób zastanawia się, jak szybko schudnąć z twarzy. Poniżej przedstawiam ten problem i mówię wprost, co musisz zrobić, abyś w końcu mogła cieszyć się smukłą sylwetką.

Dieta podstawą odchudzania twarzy

Mógłbym w tym momencie zaproponować Ci “tabletkę cud”, dzięki której w jeden dzień pozbędziesz się nadmiaru tłuszczu z twarzy. Jednak musiałbym skłamać, bo tego typu magiczne kapsułki nie istnieją i są jedynie maszynką do zarabiania pieniędzy.

Podstawą do zrzucenia zbędnych kilogramów zawsze jest dieta. Powinnaś ograniczyć żywność wysoko przetworzoną (typu fast food) oraz sięgać po produkty bogate w błonnik. Oczywiście odłóż w kąt używki takie jak papierosy czy alkohol.

Przyspieszacze przemiany materii – co z nimi?

Mówiąc wprost: nie polecam Ci wydawać na nie pieniędzy. Konieczny jest tylko deficyt kaloryczny – czyli musisz zjadać mniej kalorii, niż spalasz.

Żaden suplement w pojedynkę nie sprawi, że Twoje kalorie magicznie znikną. Postaw na niskokaloryczne posiłki, a już po kilku tygodniach zauważysz, że schudłaś z twarzy.

Ruch fizyczny też spala tłuszcz na twarzy

Przedstawię Ci teraz analogiczną sytuację – tylko zamiast twarzy weźmiemy brzuch. Wiele osób żyje w błędnym przekonaniu, że aby zrzucić przysłowiową “oponkę”, należy skupić się na ćwiczeniach angażujących brzuch. Mało w tym sensu, bo najefektywniej jest trenować całe ciało. Nawet, jeśli chcesz schudnąć tylko w jednym miejscu.

Tak samo w przypadku osób, które chcą szybko schudnąć z twarzy. Nie skupiaj się na ćwiczeniach angażujących szyję i mięśnie żuchwy (tak, takie ćwiczenia istnieją). Zamiast tego pójdź pobiegać czy wybierz się na rower. Żeby zrzucić tłuszcz z twarzy, musisz zaangażować wszystkie mięśnie.

Zabiegi wspomagające odchudzanie twarzy – endermologia

Wokół endermologii narosło całe mnóstwo mitów. Na swoim blogu już niejednokrotnie pisałem o tym, że dzięki temu zabiegowi można schudnąć. Słowem klucz jest jednak słowo “można”, gdyż sama endermologia niczego nie zrobi za Ciebie.

Poprawi krążenie Twojej krwi, zredukuje cellulit, a nawet złagodzi napięcie mięśniowe. Jednak dopóki nie zmienisz stylu swojego życia (zdrowa dieta + ćwiczenia np. cardio) to nie zrzucisz nadmiaru tłuszczu ze swojej twarzy.

Suma summarum – możesz włączyć do swojego “programu odchudzającego” endermologię, jednak nie opieraj się tylko i wyłącznie na niej. To tylko dodatek, a nie punkt główny. Zanim udasz się na zabieg, odwiedź nasz sklep ze strojami do zabiegów kosmetycznych.

Prowadź regularne i spokojne życie

Mam tutaj na myśli głównie dwie rzeczy:

– po pierwsze: staraj się przesypiać 7-9 godzin na dobę,

– po drugie: ogranicz stresujące sytuacje w swoim życiu.

Dobra, znacznie łatwiej powiedzieć, niż zrobić. Zwłaszcza w czasach, gdy jesteśmy nadmiernie wystawiani na bodźce typu social media.

Stres i brak snu w dużym stopniu wpływają na przybieranie na wadze, jednak dlaczego? Przede wszystkim zwiększają one apetyt – im mniej śpisz i częściej się stresujesz, tym więcej kalorii będzie domagał się Twój organizm. Oprócz tego metabolizm spowolni, a Ty nie będziesz miała siły na spalającą tłuszcz aktywność fizyczną. I koło się zamyka. Tak więc “keep it easy”.

Czy tłuszcz na twarzy… to na pewno tłuszcz?

Gruba twarz nie zawsze musi oznaczać nadmiar tłuszczu. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku, gdy Twoja twarz jest nieproporcjonalnie “gruba” w porównaniu do reszty ciała. W takim przypadku nie marnuj czasu w internecie i udaj się do lekarza specjalisty – to może być groźna dla życia lub zdrowia opuchlizna.

Zwykle obrzęk twarzy nie jest niebezpieczny, jednak zawsze wolę dmuchać na zimne. Jest całe mnóstwo zaburzeń pracy narządów (np. nerek, tarczycy), które objawiają się właśnie opuchlizną na twarzy. Czy warto ryzykować? Odpowiedz sobie na to pytanie sama.

Jak szybko schudnąć z twarzy – dla niecierpliwych

Teraz wiesz już, jak szybko schudnąć z twarzy – chociaż słowo “szybko” może być trochę na wyrost, bo mimo wszystko jest to proces wymagający czasu.

Ostatnio coraz częściej zauważam, że czytelnicy od razu scrollują stronę aż do podsumowania. Jeśli jesteś taką osobą – to specjalnie dla Ciebie przygotowałem streszczenie całego artykułu w pigułce.

Jeśli chcesz szybko schudnąć z twarzy, powinnaś:

– postawić na zdrową dietę i deficyt kaloryczny,

– przestać stosować używki, zwłaszcza papierosy i alkohol,

– każdego dnia zadbać o przynajmniej 20 minut wysiłku fizycznego,

– przesypiać regularnie po 7-9 godzin na dobę,

– pozbyć się stresujących sytuacji z życia (ogranicz social media),

– do tego wszystkiego możesz dorzucić zabieg endermologii,

– i co najważniejsze: gdy zauważysz coś niepokojącego, idź do lekarza specjalisty.

Tak w pigułce mogę zawrzeć przepis na schudnięcie z twarzy. Nie wierz w magiczne suplementy lub zabiegi, które odwalą za Ciebie całą robotę i spalą 10 kilogramów w tydzień. Stopniowo zmieniaj swoje życie na lepsze, a efekty pojawią się z czasem. Życzę zdrowia!

Przeczytaj też moje pozostałe artykuły:

Endermologia twarzy – efekty (i trochę o przeciwwskazaniach)

Endermologia – efekty uboczne. Jakie są i czy mogą być groźne?

Endermologia – przeciwwskazania do zabiegu (i parę słów o obserwacji)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *