Jakie są najbardziej dochodowe zabiegi kosmetyczne? Czyli na czym zarobisz najwięcej

Cześć. Od jakiegoś czasu odnoszę wrażenie, że w Polsce otwiera się coraz więcej salonów kosmetycznych. Wiele osób podchodzi jednak do tej operacji bez większego przygotowania. Pierwszym pytaniem, jakie powinnaś sobie zadać, jest “jakie zabiegi w ogóle chcę / potrafię wykonywać?”. Z doświadczenia wiem jednak, że zwykle brzmi ono “jakie są najbardziej dochodowe zabiegi kosmetyczne?” – co nie jest najlepszym rozwiązaniem. Ale o tym, dlaczego, tuż poniżej 😉.

Rób to, co potrafisz najlepiej

Pewnie myślisz teraz, że jestem jakimś coachem głoszącym banały. Ale pomyśl o tym przez chwilę sama: jakiś czas temu popularny stał się zabieg mikrodermabrazji (polegający na ścieraniu warstw naskórka za pomocą strumienia mikrokryształków). Co z tego, że generuje on niezłe dochody, jeśli nie masz doświadczenia w jego wykonywaniu? Po prostu zostaniesz zjedzona przez znacznie bardziej wprawioną konkurencję.

Dlaczego o tym teraz wspominam? Bo za chwilę wymienię Ci najbardziej dochodowe zabiegi kosmetyczne z przeciągu ostatnich kilku lat. Nie chcę, żebyś traktowała poniższą listę jako prawdę objawioną, która na pewno sprawdzi się też w Twoim przypadku. Od zawsze byłem zdania, że najwięcej zarobisz na tych zabiegach kosmetycznych, które jesteś w stanie wykonywać najlepiej. A poza tym – praca będzie dla Ciebie przyjemniejsza, co też jest ważne 👍.

Zabiegi kosmetyczne, na których zarobisz najwięcej (prawdopodobnie)

No, dobra – to lecimy z konkretną listą. Weź pod uwagę, że nie jest to ranking, a kolejność jest losowa. Istnieje stanowczo za dużo zmiennych, żebym mógł stworzyć obiektywną top listę. Co jeszcze ważne – siłą rzeczy nie byłem w stanie omówić wszystkich wartych uwagi zabiegów, ale tego raczej już się domyśliłaś 😅.

Brwi permanentne – popularny wybór

Osobiście nie jestem fanem robienia sobie trwałych brwi przez kobiety, jednak statystyki mówią same za siebie – jest to naprawdę popularny zabieg kosmetyczny. A co za tym idzie – można na nim całkiem sporo zarobić. Jest to dość droga czynność, której cena potrafi sięgać nawet 2 tysięcy złotych.

Tworzenie brwi permanentnych nie jest jednak prostym zadaniem. Aby nabrać trochę wprawy, prawdopodobnie będziesz musiała zapisać się na dodatkowy kurs, który może kosztować nawet 10 tysięcy złotych za parę dni nauki (w wersji indywidualnej). Gdyby tego było mało – istnieje całe mnóstwo kształtów brwi, a moda wciąż się zmienia, tak więc będziesz musiała trwale się doszkalać.

Tak czy inaczej zabieg ten cieszy się ogromną popularnością i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić 🙂.

Laser frakcyjny – wymaga inwestycji

Znacznie mniej rozpoznawalna opcja niż brwi permanentne, jednak chyba jeszcze bardziej dochodowa. O ile dobrze się orientuję, cena pojedynczego zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego to… nawet do 3 tysięcy złotych! Oczywiście pod warunkiem, że obejmuje on większe obszary ciała.

Szkolenie z lasera frakcyjnego jest też ogół krótkie i względnie tanie. Jeśli będziesz mieć trochę szczęścia, to znajdziesz szkolenie za mniej niż 3,5 tysiąca złotych. Zaraz, zaraz… koszt szkolenia miałby zwrócić się już po jednym wykonanym zabiegu? Gdzie tutaj haczyk?

Ano urządzenie “laser frakcyjny” kosztuje całkiem sporo. Nawet w najtańszej wersji jest to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Tak więc jest to dość ryzykowny biznes, ale hej – w końcu do odważnych świat należy 🌍.

Endermologia – gigant przyszłości?

Endermologia w Polsce ma się dobrze już od kilku lat. Odnoszę jednak wrażenie, że ostatnimi czasy przeżywa ono swoją drugą młodość i mocno zyskuje na popularności. Coraz więcej osób w moim najbliższym otoczeniu pyta właśnie o ten zabieg. Powstaje też całe mnóstwo nowych blogów na jej temat (w tym na przykład mój 😉).

Jeśli tendencja wzrostowa się utrzyma, to endermologia niebawem może być jednym z najbardziej opłacalnych zabiegów kosmetycznych. Szkolenie to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, ale moim skromnym zdaniem – warto brać je pod uwagę. Ja wierzę w endermologię, dlatego prowadzę sklep ze strojami przeznaczonymi właśnie dla niej. Odwiedzisz go klikając tutaj.

Tak więc jeśli planujesz otworzyć własny zakład kosmetyczny (albo już taki prowadzisz, a chcesz jedynie poszerzyć zakres wykonywanych usług), to pamiętaj proszę o LaSpie i moich strojach – na pewno przydadzą Ci się one w przyszłości 🥋.

Najbardziej dochodowe zabiegi kosmetyczne – moje wnioski

Co prawda nie jestem ekspertem od finansów, jednak wydaje mi się, że najbardziej dochodowe są kliniki oferujące makijaż permanentny. Jest ich mnóstwo, a sam zabieg jest popularny wśród wszystkich grup wiekowych. Widziałem też kiedyś listę mówiącą o tym, że kobiety najczęściej decydują się na zabiegi kosmetyczne w obrębie brwi – może to będzie dla Ciebie mała podpowiedź 😉.

Tak czy inaczej – nie bierz moich słów jako wyrok ostateczny. Napisałem ten artykuł w oparciu o spostrzeżenia swoje i bliskich mi osób. Pamiętaj, że moim zdaniem najbardziej dochodowe zabiegi kosmetyczne to takie, które potrafisz, ale przede wszystkim lubisz robić.

Życzę Ci powodzenia w nowym biznesie 🙂!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *