Endermologia twarzy – efekty (i trochę o przeciwwskazaniach)

Ostatnimi czasy coraz popularniejszy staje się zabieg endermologii twarzy. Wiele osób dręczy kwestia, czy jest on wart swojej ceny i jakich właściwie efektów można się po nim spodziewać. Postanowiłem więc wziąć ten temat pod lupę i rozwiać wszystkie wątpliwości – prostym i zrozumiałym językiem. Powiem też co nieco o przeciwwskazaniach. Zapraszam 😉.

Endermologia twarzy a reszty ciała – jakie są różnice?

Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałaś z zabiegu endermologii – wszystko opiera się na tym, aby specjalistyczne urządzenie wytwarzające podciśnienie pozytywnie wpłynęło zarówno na skórę, jak i na to, co znajduje się pod nią.

Czyli, w bardziej zrozumiałych słowach: dzięki prostemu “masażowi” wygląd Twojego ciała może znacznie się poprawić. Nic więc dziwnego, że coraz to więcej osób chce skorzystać z endermologii twarzy – w końcu to właśnie ona (twarz, oczywiście) jest wizytówką każdego człowieka 💆.

Także odpowiadając na tytułowe pytanie – jest to dokładnie ten sam zabieg. Różni się jedynie część ciała, na którym jest on przeprowadzany.

Endermologia twarzy – efekty przed i po zabiegu

Dobra – dość już jednak tych podstawowych informacji. Przejdźmy do tego, co tygryski lubią najbardziej – czyli dokładnych efektów.

Szybka uwaga: poniżej skupię się tylko na efektach stricte “twarzowych”. O wpływie endermologii na ciało napisałem już dwa obszerne artykuły:

  • pierwszy, o ogólnych efektach przeczytasz TUTAJ,
  • natomiast drugi, o skutkach ubocznych – TUTAJ.

Tak więc po kolei 🙂.

Usunięcie podwójnego podbródka

“Ale jak to usunięcie podwójnego podbródka. To tak się da?” – nawet nie zdajecie sobie sprawy, ile razy słyszałem podobne zdziwienie z ust klientek 😅.

W pierwszej kolejności warto zadać sobie pytanie: skąd tak właściwie bierze się podwójny podbródek? Nie mam zamiaru zagłębiać się tutaj w genetykę, dlatego powiem tylko, że najczęstszą przyczyną jest nadmiar tkanki tłuszczowej i / lub utrata elastyczności skóry.

A co pomaga w zwalczaniu obydwu tych objawów? Ano właśnie endermologia. Tak więc jeśli chcesz pozbyć się swojego podwójnego podbródka, ale dotychczas nic nie przyniosło większych efektów… to może dobry moment na to, aby spróbować właśnie endermologii twarzy?

Redukcja (prawie) wszystkich zmarszczek

Przyczyn powstawania zmarszczek może być całe mnóstwo. Od predyspozycji genetycznych, aż po złe nawyki i nałogi, takie jak palenie papierosów.

Równie sporo jest metod zwalczania zmarszczek. A raczej w cudzysłowie “metod”, bo wiele z nich działa zbyt słabo lub wcale. Najwięcej osób w pierwszej kolejności sięga po specjalne kremy przeciw zmarszczkom, a gdy te zawiodą – to szybko decydują się na inwazyjne operacje. Jednak nie tędy droga❗.

endermologia twarzy świetnie radzi sobie z (prawie) wszystkimi rodzajami zmarszczek. Osobiście w pierwszej kolejności zawsze staram się korzystać z naturalnych rozwiązań – a zabieg ten jak najbardziej taki jest 😉.

Walka z matową i ściągniętą cerą

Chyba wszyscy choć raz doświadczyliśmy uczucia suchej i ściągniętej skóry. Pół biedy, jeśli objawy te pojawiają się tylko latem i względnie szybko zanikają. Znacznie gorzej, jeśli musisz mierzyć się z nimi praktycznie cały czas 🕰️.

Metod na walkę z tym rodzajem skóry jest na szczęście całkiem sporo. Od peelingu, przez stosowanie toników, aż po zakup podkładów z kolagenem. Zdziwisz się jednak, jak wiele jest w stanie zmienić nieco zdrowsza dieta i – przede wszystkim – lepsze nawodnienie organizmu 💦.

Jeśli należysz do grupy osób, których cera jest wyjątkowo nieznośna – to może warto wybrać się na endermologię twarzy? Usuniesz dodatkowo sine oczy oraz inne oznaki zmęczenia. Sama oceń, czy warto 😉.

Kiedy lepiej nie korzystać z endermologii twarzy?

O przeciwwskazaniach do Endermologii pisałem już TUTAJ – zanim wybierzesz się pierwszy raz na zabieg: proszę, przeczytaj ❤️.

Mimo wielu pozytywnych efektów endermologii twarzy, musisz mieć świadomość, że nie każdy powinien z niej korzystać. Mam tutaj na myśli głównie infekcje w obrębie skóry twarzy – a w szczególności opryszczkę.

Oprócz tego należy być ostrożnym w przypadku silnego trądziku czy posiadania (swoją drogą – coraz to popularniejszych) wypełniaczy botoksowych.

Pamiętaj, że ostateczną decyzję powinna podjąć osoba wykonująca zabieg. Tak więc dla własnego bezpieczeństwa… nie ukrywaj przed nią niczego istotnego 😜.

Endermologia nie tylko twarzy

Zabiegi endermologii dobrze jest ze sobą “łączyć”. Dla przykładu: jeśli zdecydujesz się na twarz, to warto zająć się też przy okazji skórą szyi oraz ramion. Dzięki temu efekt końcowy będzie bardziej spójny, a Ty będziesz wyglądać o niebo lepiej.

Nie bez znaczenia pozostaje też reszta ciała. W tym przypadku mam dla Ciebie ciekawą propozycję 😉.

A jest nią specjalny strój do endermologii. Już niejednokrotnie pisałem o jego świetnych właściwościach, dlatego tym razem oszczędzę sobie tego wysiłku 🙂.

Dla zainteresowanych – zaproszenie do mojego sklepu.

Wielkie dzięki za przeczytanie tego wpisu. Słyszymy się (widzimy?) jak zwykle – za tydzień w poniedziałek. Pozdrawiam 🙂.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *